Ika, škola šaha u Beogradu i Srbiji, odlične cene, najbolji šahovski instruktori

Instruktor šaha | Ika

Škola šaha | Šahovski Velemajstor | Ika

Ika

Velemajstor

Rođen je 1977. godine. Šah je naučio sa 5 godina, gledajući dedu i tatu kako igraju. U pionirskoj konkurenciji osvojio je titule prvaka grada i republike. Sa navršenih 10 godina počinje saradnju sa selektorom reprezentacije stare države, koji je verovatno i najzaslužniji za njegovu profesionalnu šahovsku karijeru.

Sa nepunih 20 godina, jos kao omladinac, Ivan deli 1. mesto na prvenstvu tadašnje države. Sa 22 godine postaje velemajstor. Od 1998. godine nastupa za reprezentaciju. Igrao je na 8 šahovskih olimpijada i 10 evropskih prvenstava. Od 2007. redovno igra prvu tablu u reprezentaciji.

Višestruki je šampion države. Prvak sa raznim klubovima u državi, klupski prvak i prvak zemalja u okruženju. Na Evropskom klupskom kupu dva puta 5. mesto.

Pobednik velikog broja međunarodnih turnira u regionu i svetu. Učesnik svetskog kupa. Saradnik je u pisanju nekoliko stručnih knjiga i časopisa, među kojima su Šahovski informator, New in Chess, Chessbase. Pisac dve šahovske knjige. Pomagao kao sekundant i trener nekim vrhunskim igračima, koji su u tom trenutku bili u 10 najboljih na svetu.

Jezici koje koristi za držanje časova i korespodenciju: srpski i engleski - napredni nivo.

Odaberite odgovarajući tip kursa

Deca od 5-7 godina Deca od 8-10 godina Deca od 10-12 godina
Deca od 13-15 godina Deca od 16–19 godina
Punoletni amateri koji žele savladati šah