Skola Saha Srbija

Škola šaha | Blog

Šah 26.06.2021

Šah je jedna od najstarijih i najraširenijih igara na svetu. Šah je igra za dva igrača. Postoje 3 tipa šaha: klasični stoni šah, dopisni šah i problemski šah

Škola šaha Vršac | Kako se igra šah

Kako se igra šah? 07.06.2021

Oduvek ste želeli da znate kako se igra šah? Vaša deca takođe žele da nauče igrati šah? Na pravom ste mestu - dobro došli u Royal Chess Coaching Academy.

Svetski prvaci | Škola šaha

Svetski šahovski šampion Wilhem Steinitz 19.05.2021

Prvi svetski šahovski šampion je bio Wilhem Steinitz, u svet šaha je ušao već u detinjstvu kada je vladala šahovska romantika ali se počeo baviti njime 1858 godine dolaskom u Beč.

Razlozi za igranje šaha | Škola šaha

Razlozi za igranje šaha 14.04.2021

Uveliko je dokazano u svetu da se umna inteligencija bolje razvija kod dece koja igraju šah nego kod dece koja se ne bave tim originalnim i sve popularnijim sportom.